Rzuć palenie / chcę rzucić palenie / jak rzucić palenie?


Rzuć palenie / chcę rzucić palenie / jak rzucić palenie?

Rzuć palenie / chcę rzucić palenie / jak rzucić palenie?

Jak rzucić palenie?

To pytanie jest chyba najczęściej zadawanym przez osoby borykające się z tym okropnym nałogiem. Choć wydawać by się mogło, iż odpowiedź jest prosta, współczesne statystyki ukazują, iż tylko 10% nałogowych palaczy, którzy podjęli próbę pozbycia się nałogu, jest w stanie wytrzymać w swoim postanowieniu na dłużej. Niestety to, co mówią lekarze jest prawdą- wszystko zaczyna się w głowie, i tylko osoba o silnej woli i mocnym samozaparciu będzie w stanie samodzielnie wygrać z uzależnieniem.

Chcę rzucić palenie!

Pierwszy krok, od którego wszystko się zaczyna. To dopiero początek krętej drogi, ale na tyle istotny, że warto się go trzymać przez cały czas. Współczesne technologie, jak i wiedza specjalistów ułatwiają jednak podejmowanie prób, dzięki obecności licznych terapii i „wspomagaczy”, umożliwiających walkę z głodem nikotynowym. Wśród najbardziej dostępnych form zalicza się oczywiście wszelkiego rodzaju tabletki i plasterki, wymagające właściwie tylko systematyczności w ich zażywaniu czy zmianie. Opinie, co do skuteczności pozostają jednak różnorodne, co sprawia, iż powyższe metody nie zaliczane są do najbardziej skutecznych.

Inną opcją są formy bardziej wyrafinowane, oparte stricte na nauce i ludzkim organizmie. Mowa tu przede wszystkim o komputerowym rzucaniu palenia, poprzez biorezonans, czy też akupunktura czy elektrostymulacja. Rozwiązania tego rodzaju, choć zwykle bardziej kosztowne przynoszą niekiedy doskonałe rezultaty, dzięki którym wciąż zyskują na popularności.

Są jednak zwolennicy, którzy obstawiają, iż rozwiązaniem, dzięki któremu najłatwiej można rzucić palenie jest terapia psychologiczne, oparta na dwóch popularnych, amerykańskich metodach. Ciężko sobie jednak wyobrazić, że zwykła rozmowa, nawet wielogodzinna umożliwi pozbycie się narastającego w organizmie głodu nikotynowego na tyle, aby na stałe pozbyć się nałogu palenia papierosów.

Rzuć palenie!

Choć łatwo powiedzieć, dobrze jest nie zniechęcać się i podejmować próby na nowo. Można stosować terapie naprzemiennie, w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Każda próba przyczynia się bowiem do końcowego sukcesu, dlatego jeśli masz jakiekolwiek chęci, rzuć palenie i pozbądź się uzależnienia, rujnującego nie tylko zdrowie, ale również domowe finanse. To niełatwe zadanie, ale Twoje życie jest warte takiego poświęcenia.