Masaż manualny / masaż leczniczy Łódź


Masaż manualny / masaż leczniczy

Masaż manualny / masaż leczniczy

Masaż- słowo kojarzące się ludziom z czymś przyjemnym, relaksującym, czymś, co pozwala na zachowanie doskonałego samopoczucia. Nie ma się czemu dziwić, profesjonalny masażysta jest w stanie rozluźnić nawet najbardziej napięte mięśnie. Masaż leczniczy, wykonywany przez fachowca daje olbrzymie możliwości. Przede wszystkim pobudza przemianę materii i krążenie. Jest więc pomysłem niemalże doskonałym dla osób, posiadających takie, a nie inne problemy.

Specjalne głaskanie, ugniatanie określonych części ciała, systematyczne rozciąganie a nawet oklepywanie mięśni i stawów, przynosi delikatny ból, który stopniowo odpręża i w dalszej perspektywie, służy pozytywnie całemu ciału. Taki masaż manualny opiera się przede wszystkim na technikach masażu klasycznego, z tym że, poza odprężeniem, ma kluczowe znaczenie dla ludzkich mięśni. Coraz częściej można spotkać profesjonalne oferty tego rodzaju ucisku, połączone z innymi zabiegami leczniczymi- jak np. aromaterapia czy też hydroterapia. Dzieje się tak dlatego, gdyż jak pokazują specjaliści jednoczesne zajęcie się ciałem i umysłem wpływa korzystnie na organizm, dając człowiekowi zapał i dodatkową energię. Tym bardziej, jeśli osoba jest schorowana czy ma problemy z poruszaniem się.

Masaż leczniczy stosowany jest w większości przypadków. Najczęściej dotyczy sportowców, bowiem łagodzi bóle związane z kontuzjami- zarówno przed treningiem, jak i po jego zakończeniu. Ale w Internecie odnaleźć można oferty masaży manualnego dla złagodzenia bóli migrenowych i tych związanych z napięciem bólu głowy, czy obrzęków w obrębie lędźwiowo-krzyżowym. Warto jednak wiedzieć, iż masaże tego rodzaju doskonale wpływają także na łagodzenie stresu, co ma znaczenie przy depresjach czy nerwicach o różnorodnym podłożu.

Lekarze wielu specjalizacji zalecają wszelkiego rodzaju masaże lecznicze, bowiem ucisk w jednym miejscu powoduje zwiększenie dopływu krwi, co w konsekwencji realnie przyspiesza procesy leczenia. Oczywiście najlepiej każdą decyzję skonsultować z fizjoterapeutą, który będzie wiedział najlepiej, który rodzaj masażu i z jaką intensywnością może przynieść oczekiwane rezultaty i ulgę.

Jakby nie patrzeć, forma masażu tego rodzaju jest czymś nader przyjemnym, i wygodnym, więc jeśli pojawiają się dokuczliwe bóle, dobrze wykorzystać okazję i wypróbować profesjonalny masaż leczniczy.