Komputerowe rzucanie palenia


Komputerowe rzucanie palenia

Komputerowe rzucanie palenia

Palenie papierosów to obecnie jedno z najbardziej poważnych i powszechnych uzależnień, dotykających ludzi w różnym wieku. Zaczyna się bardzo niewinnie i właściwie ciężko określić, w którym momencie staje się nałogiem bez wyjścia. Współczesne badania i statystyki pokazują, że choć większość palaczy deklaruje próby rzucania,  uzależnienie zdecydowanie wygrywa. Kto bowiem z osób palących wyobraża sobie poranną kawę bez papierosa? Albo mocno stresujący tydzień w pracy, gdzie jedyną formą łagodzenia nerwów jest wypalana paczka fajek? Na szczęście obecna technika, a przede wszystkim ogromna wiedza medyczna pozwala na tworzenie coraz to nowszych form terapii, które nie tylko zaskakują, ale i realnie pozwalają na pozbycie się uciążliwego i bardzo drogiego nałogu.

Wśród najnowszych metod, z pewnością zaliczyć można komputerowe rzucanie palenia, które po pierwsze nie tylko działa skutecznie, ale również jest stosunkowo tanie, jednorazowe i nie wymaga zbyt wiele od palacza. Jedna 20-40 minutowa sesja zwykle wystarcza aby raz na zawsze rozstać się z nieprzyjemnym przyjacielem.

Terapia biorezonansu komputerowego jest bezbolesna i bezinwazyjna- nie wymaga również stosowania plasterków czy tabletek. Została wprowadzona do Polski w 1993 roku i od tego momentu cieszy się niesłabnącą popularnością. Palacz  podłączony zostaje za pomocą specjalnych elektrod do aparatu Bicom, wytwarzający fale zbliżone do fal elektromagnetycznych. Ponadto w samym urządzeniu umieszczony zostaje niedopałek, przyniesiony na terapię przez pacjenta.

Czy komputerowe rzucanie palenia jest skuteczne?

Już jedna, dwudziestominutowa sesja wystarcza do wygaszenia głodu nikotynowego. Koszt takiej sesji waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, co nie wydaje się dużym obciążeniem finansowym. Najczęściej, osoba poddająca się tej metodzie nie odczuwa chęci zapalenia papierosa już w ciągu kilku godzin od terapii. Jak wskazują badania i statystyki, tylko 8 procent zaawansowanych palaczy musi dobierać krótszą, uzupełniająca terapię, mającą zwykle miejsce do dwóch tygodni od pierwszego zabiegu. Kluczowy pozostaje jednak fakt, że biorezonans może być zastosowany w przypadku ludzi w niemalże każdym wieku, o różnym stanie zdrowia jak i częstotliwości palenia.

Może więc warto wypróbować rozwiązanie, dzięki któremu w portfelu będzie zostawać większa gotówka, a samo zdrowie ulegnie znacznej poprawie?